• Telefon : 0850 532 3868
  • ajans@onlinekonusmaci.com

Melis Küçüköner

Etkinlik Sunucusu MC Sunucu, Protokol Sunucusu
Moderatör Master of Ceremonies

Melis Küçüköner

Etkinlik Sunucusu MC Sunucu, Protokol Sunucusu Moderatör Master of Ceremonies
2001-2013 Yılları arasında Radyo Programı sunmuştur
Konuşulan Dil : Türkçe
Seyahat Nereden : Mersin
Konuları : Sunucu, Etkinlik Sunucusu, Moderatör
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

Moderatör MC  Sunucu

2001 yılında lise son sınıfta eğitimi devam ederken yerel radyolardan birinde radyo program sunucusu olarak, mesleğine ilk adımı attı.

Geride kalan yıllarda çeşitli televizyon programları da yapan Melis Küçüköner yanı sıra bünyesinde 4 radyoyu barındıran Tepe Medya Grup radyolarının program editörlüğünü ve yine bu radyolardan biri olan Radyo Mer’in genel yayın yönetmenliğini yaptı. Kendisinin genel yayın yönetmeni olduğu dönemde Radyo Mer, ulusal yayın yapan radyoları da geride bırakarak bölgede en çok dinlenen radyo oldu. Yayıncılık hayatı süresinde Türkiye’de ilk ve tek ‘kişisel gelişim radyo programı’ formatı olan “Küçük Adımlar” ile yıllarca, birçok hayata dokunan telkinlerde bulundu. Yalnızca yayıncılıkta değil, dinleyicilerin hayatlarında da fark yarattı. 2013 yılında, uzun süredir devam eden organizasyon sunuculuğu ve seslendirmenliğe daha verimli zaman ayırma kararı alarak radyo yayıncılığına veda etti. Bu geçici veda 2020 yılına kadar sürdü. 2020 yılında kısa süreliğine de olsa, Covid-19 Pandemisinin ‘evde kal’ mottosundan yola çıkarak, sokağa çıkma yasaklarının olduğu bir dönemde, Radyo Metropol’de yine bir ilke imza atıp “evden radyo yayını”nı hayata geçirdi. Ardından bazı ulusal yayın yapan radyolar da bu yayın formatını uygulamış olsalar da Melis Küçüköner, bu konuda ülkede ilk adımı atan kişidir.

Radyo programcılığındaki deneyim ve başarı, O’nun sahne programlarına da yansır. Akıcı ve doğaçlama konuşma yeteneği, kriz yönetimi ve entelektüel birikiminde başarılı bir radyocu oluşunun katkısı büyüktür. Bununla birlikte sıcakkanlı ve samimi yapısı, sunuculuğunda marka değerlerindendir. Sunucu olarak gittiği festivallerde sadece onu dinlemek için gelen insanların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Kendisini ‘okuyan değil, sunan sunucu’ olarak tanımlar.

Tüm bunların yanı sıra aldığı eğitimleri ve deneyimlerini başkalarıyla da paylaşan Küçüköner, sektöre birçok isim kazandırmıştır. Deneyimlerini, “kaynak göstererek tecrübe aktarımı yapıyorum” dediği İletişim Eğitimleri ile de çok sayıda insana ulaştırmaya devam etmektedir.

 

Medya ve İletişim bölümü mezunudur.

Evli ve 1 erkek çocuğu annesidir.

Bilişim Zirvesi 23 açılış sunumu

EFF Organizasyon ICT 2022 Açılışı

Etkin Eczacılık Derneği Açış Konuşması

Tanıtım Videosı

ALTERNATİF KONUŞMACILAR