• Telefon : 0850 532 3868
  • ajans@onlinekonusmaci.com

Bülent Uçma

Lider Tv Haber Sunucusu - Etkinlik Sunucusu MC Sunucu, Protokol Sunucusu, Moderatör

Bülent Uçma

Haber Spikeri - Etkinlik Sunucusu MC Sunucu, Protokol Sunucusu Moderatör
Lider TV Haber Spikeri
Etkinlik Sunucusu
Konuşulan Dil : Türkçe
Seyahat Nereden : Antalya
Konuları : Moderatör - Sunucu - Kurumsal Etkinlik Sunuculuğu, Yarışma Sunucusu
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

MC Sunucusu – Moderatör

Etkinlik Sunucusu – Yarışma Sunucusu

Bülent Uçma, 1999 yılında Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (AESOB) Basın Danışmanı olarak göreve başladı. Görev sü-resinde Antalya merkez ve ilçelerinde bulunan esnaf ve sanatkarların bağlı bulunduğu meslek odaları başkanlarına basın, halkla ilişkiler, televizyon ve gazete haberleri konusunda desteklerde bulundu. Aynı zaman- da meslek örgütlerinin düzenlediği toplantılarda sunuculuk ve organizasyonlarını gerçekleştirmeye başladı. 2005 yılına kadar AESOB Basın Danışmanlığı görevini başarıyla yerine getirmesinin ardından 2005-2006 yıllan arasında Antalya Kepez Belediyesi si Basın Biriminde kısa süreli görev aldı.

2009 yılında Antalya’da alışveriş merkezleri faaliyetine başlayan Özdilek Holdinge bağlı Özdilek Park AVM’nin Basın ve Kurumsal İlişkiler Danışmanı olarak 2021 yılına kadar görevini başarıyla sürdürdü.

Bu süreç içerisinde Antalya’da bulunan ART ve VTV (Kanal V) Televizyon kanallarında sabah programı yapım ve sunumunu gerçekleştirdi.

2015 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ANSET A.Ş.’de etkinlik ve festivaller operasyon sorumlusu olarak 2019 yılına
kadar çalıştı. Bu süreç içerisinde de gerek Altın Portakal Film Festivali ile Antalya Piyano Festivali’nde etkin görevlerde bulundu. Altın Portakal Film Festivali içerisinde kırmızı halı canlı yayınlarını gerçekleştirdi.
2021 yılında Kepez Belediyesi Halkla İlişkiler Şefi olarak göreve başlayıp 17 ay sonra kendi isteği ile istifa ederek; Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilen Kültür Yolu Festivalleri’nin sunum ve röportajları görevinde yer aldı ve halen devam etmektedir.

Şu anda ulusal yayıncılık anlayışı ile 2 yıl önce televizyon kanalları arasında yer alan ve kısa zamanda başarılı işlere imza atan Lider Haber kanalında “Dokuz 12” adlı haber programını hazırlayıp, sunmaktadır. Bu zaman zarfı içerisinde ve halen vizyona giren birçok sinema filminin galasında görevler almakta; gala programları ve sunumlarını gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Profesyonel olarak firma toplantıları, festivaller, etkinlikler, gala geceleri ve organizasyonlarında sunumlarını yapmaya devam etmektedir. Mesleğinin güzel taraflarını, zorluklarını, keyfini yaşayarak öğrenmiş birisi olarak; da ilk günkü heyecan ve aşkla yapmaya devam ediyor.

Konged 4 Yıl lansmanı Yılın Gönül İnsanı Ödülü

Yılın Spor Adamı Ali Koç Plaketini iletilmek üzere takdim ettik

ALTERNATİF KONUŞMACILAR