• Telefon : 0850 532 3868
  • ajans@onlinekonusmaci.com

Ekrem Sağel

Türkiye Mücevher ve Pırlanta sektörünün ilk satış kitabı olan "Mücevher ve Pırlanta Satış Teknikleri" kitabının yazarı

Ekrem Sağel

Lüks Marka Mentoru | Süreç Hızlandırıcı | Satış Koçu | Yazar
Yurt dışında Lüks Tüketim Sektöründe yer alan bir çok markaya eğitim ve danışmanlık vermiştir
Konuşulan Dil : Türkçe
Seyahat Nereden : İstanbul
Konuları : Lüks Markalar için Satış Eğitimi
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

Lüks satış  –  İkna

1986 yılında işin önce en sert ama en keyifli tarafı olan Satış ile başlamıştır profesyonel iş yaşamıma.. Uzun yıllar Amerikalı lüks müşterilerinin göz bebeği olan Meksika’da Cancun, Playa del Carmen, Cozumel adasında 3,5 yıl yaşamış ve bu bölgelerde yer alan hem lokal hem de dünya markalarında yöneticilikler yapmıştır.

Prestroyka sonrası dünyanın en önemli lüks tüketim başkentlerinden bir tanesine dönüşen Rusya Federasyonunda 6 yıl yaşadı. Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Nijni Novgorod, Krasnodar, Novo Sbirsk, Rostov On Don, Samara, Sochi, Yaroslavl, Kazan şehirlerinde yer alan Markalara ve Firmalara Danışmanlık Hizmetleri, Satış Eğitimleri, Seminerler verdi.

Mücevher ve saat sektöründe; Gilan, Jaeger Le Coultre, Bulgari (Cancun), Gurhan, Diamond’s International (Cozumel), Zen Pırlanta gibi değerli markalarda.. Hazır giyim sektöründe; United Colors of Benetton, Levi’s, Çift Geyik Karaca, Tiffany&Tomato.. Ve Turizm sektöründe; Club Hotel Sera, Marco Polo/Çamyuva, Centur Duty Free Shop, Lapis (Playa del Carmen), Bazaar 54 Aspendos gibi bir çok farklı platformda marka deneyimleri edindi.

Bu deneyimlerimin ardından yurt dışında Lüks Tüketim Sektöründe yer alan bir çok markaya, Butik Otellere, Lüks Otomotiv Markalarına, Dünya Hazır Giyim Markalarına, Mücevher Markalarına.. Satış Koçluğu, Marka Danışmanlığı, Yönetim Danışmanlığı ve Yatırım Danışmanlığı hizmetleri verdi.

Türkiye’nin, Mücevher Sektörünün ilk Mücevher Satış ve Mağazacılık Eğitimlerini, Lüks Sektör Satış Eğitimlerini veren Eğitim Uzmanı olarak bugün aslında önemli bir sorumluluğu da omuzlarımda taşıyor.

Lüks sektörde satış inceliklerini, satış detaylarını, gerçek satış tecrübelerini paylaşarak güncel örneklerle verdiği satış eğitimlerinde birebir sunuyor.
Pazarlama ve marka üzerine danışmanlık hizmeti sunuyor. Satış Koçluk hizmeti ise, radikal uygulamaları içeriyor ve satışların artışında, hizmet kalitesinin yükselmesinde somut neticeler veriyor. Marka danışmanlık hizmetinde, markanın rengi, logosu, ismi ve gelecekte aksaklık yaratmayacak altyapı sistemlerini kuruyor.

Türkiye Mücevher ve Pırlanta sektörünün ilk satış kitabı olan “Mücevher ve Pırlanta Satış Teknikleri” kitabı ise bir ilk ülkemizde..
İkinci kitabı “Gelecekte Satış” da, yapay zekalı satış sistemlerini yazmıştır.

PDR Eğitim ve Danışmanlık firması bünyesinde yer alan, TMI Türkiye’den eğiticinin eğitimleri konusunda eğitimci sertifikasına sahibim.

Türkiye’nin güncel Lüks Dünyası Haberlerini yayınlayan Times de Luxe.com sitesinin kurucusuyum.
YouTube kanalımda sektörel videolar sunuyorum.
Halen, yurt içi ve yurt dışında Satış Eğitimleri, Satış Koçluğu, Yönetim Danışmanlığı, Marka Danışmanlığı hizmetlerini veriyorum.

Uzmanlık Konuları

Lüks
Lüks Satış
Lüks Marka
Gelecekte Satış
Yapay Zekalı Satış Sistemleri
Yeni Nesil Satış
Satış
Mağazacılık

Mücevher Satış Eğitim Semineri

Metubiz Sales School ODTÜ
Çukurova üniversitesi girişimcilik kulübü
Google DSC İstanbul üniversitesi
Anadolu üniversitesi işletme ve ekonomi kulübü
İstanbul Jewellery Week
New York Business School
TÜGAP
Roberto Bravo Akademi
ING İnovasyon Merkezi
Genç İMKUSAD

BİLGİ PAYLAŞINCA ÇOĞALIR
Meral Kulaber – Mısırlı Triko İzmir Alsancak

Öncelikle bize bu vermiş olduğunuz eğitim için çok teşekkür ederim. İnanın ben 2 gün boyunca sizden çok şey öğrendim. İyi ki tanışmışım hocam sizi. O güler yüzünüz ve sıcak sohbetiniz için çok teşekkür ederim. Emin olun ki,  hayatım boyunca sizin anlattığınız o eşsiz bilgileri, ben de bu işe yeni başlayan genç arkadaşlarımla paylaşacağım. Bilgi paylaşınca çoğalır. Sizin gibi değerli, bilgili insanların olması çok güzel.. İyi ki varsınız hocam sizi mutlaka İzmir’e bekliyoruz. 

SÜREKLİ KENDİMİZİ GELİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR Senem Bağcı Yerlikaya – Mısırlı Triko İzmir

Vermiş olduğunuz eğitim gerçekten bizim işimiz açısından çok önemliydi ve çok güzel bilgiler aldık sizden. Bunun iş hayatımızda çok faydası olacağını düşünüyorum. Sizin gibi donanımlı ve tecrübeli birinden öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu meslekte sürekli kendimizi geliştirmemiz gerekiyor ve sizin gibi tecrübesini bize aktaracak kişiler olması çok güzel. Size çok teşekkür ediyorum kendi adıma. İlk eğitim tecrübem sizinle oldu umarım devamı da olur. Saygılar…

CRUISE GEMİLERİNDE
Tolga Sertoğlu – Royal Jewelry New York

2011den beri yurtdışında çalışan ve bir çok markayı Cruise gemilerinde temsil etmiş birisi olarak, Ekrem Bey’in bilgi birikimi, anlatış şekli ve tecrübeleri bana kendisinin mükemmel bir eğitmen ve koç olduğunu gösterdi. 4 günlük eğitiminde satışa ait bilmediğim bir çok önemli detayı öğrettiği için teşekkür ederim. Saygılar.

H.Samet Atay (Şirket Sahibi) – Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM 

Şirketlerin davranışı, ekipin performansı için bilinçli eğitim şart. İşimizin can damarı da sürekli müşterilerdir. Almış olduğumuz danışmanlık sürecinde; rakiplerimizden bir adım nasıl önde olacağımızı, geleceğimizi nasıl planlayacağımızı öğrendik

CRM’le İLGİLİ ÇOK ETKİN ve VERİMLİ BİR EĞİTİMDİ Naşide Ede – Mısırlı Triko Armada Ankara

Öncelikle verdiginiz eğitim o kadar akıcı ve güzeldi ki hiç sıkılmadan dinledik. Bu da verdiğiniz eğitimin kalitesini ortaya koyuyor. Satışla ilgili CRM’le ilgili çok etkin ve verimli bir eğitimdi. Deneyimleriniz ve olağan-üstü anlatımınızla güzel bir eğitim aldık. Eğitimi Ekrem Sağel’den almış biri olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok teşekkür ediyorum. Saygılar..

BİR İLK OLAN UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE
Ahmet Bay – Lion Diamond

Benim için bir ilk olan uzaktan eğitim sürecinde bizlere ışık tutan fikirleriniz ve yorumlarınız ile çok eğlenceli ve bir o kadar da öğretici ve eğitici kalitesi yüksek olan eğitimi için Ekrem hocam’a tekrar buradan teşekkür etmek isterim. Yeni bir yaşamın başlayacağı pandemi sonrasına sizin katkılarınız ile çok iyi bir şekilde başlayacağımızı düşünüyorum. Eğitim süreci içerisinde bizlerden birisi ve sektör mensubu bir eğitmen olarak bizlere varsayım değil, yaşanmış tecrübeler ile sabit olan deneyimlerinizi paylaşmanız bizler için çok değerli oldu.

Hüseyin Tuncer – Tuncerler Kuyum Koçak Gold Alanya

 Sözlerime başlamadan önce Ekrem Sağel hocama tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Çok başarılı ve profesyonel şekilde bizlere çok yardımcı oldu. Bu eğitim bana onca şey kattı. İyi ki başvurup katılmışım. Bu uygulama kesinlikle öğretici ve eğitici bir anlatım şekliydi. Kendisine şahsım ve mağazamız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .

YENİ BİLGİLER ÖĞRENDİM
Erhan Hoşanlı (Yön. Kur. Bşk.) – Hoşhanlı Kuyumculuk

Böyle bir programın Türkiye’de ilk defa uygulandığını düşünüyorum. Hem mağazalarımız hem de mağazalarda çalışan ekipler için katkı sağlayacağını inandığım için katıldım. Yıllarca sektörün içinde bulunmama rağmen yeni bilgiler öğrendiğimi söylemeliyim. Yanlışlarımın farkına vardım. Bu nedenle Ekrem Bey’i tebrik ediyorum. İKO’ya böyle bir eğitim fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum ve eğitimlerin devamını diliyorum.

Konu Başlıkları ve İçerikleri

Satış 4.0 çağındayız. Müşteriler, satışçılardan daha bilgili duruma geldi. Günümüzde Pırlanta satışlarında sıkıntılar yaşanıyor. Temel nedeni, satış ekiplerinin pırlantayı nasıl satacaklarını bilmemesinden kaynaklanıyor.
Pırlanta servisi vermek farklı iletişim becerileri gerektirir. Neyi, nasıl sattığının öneminin arttığı bir satış dönemindeyiz.

Satış ekiplerinin donanımlı olması önem arz ediyor. Eğitim programımda, satışçıların donanımlarını, bilinçli satışın yol haritasını gösteriyorum.

Lüks; Materyalden tecrübeye doğru yöneldiğinden markalar müşterileri ile bağlantı kurma yollarını benimsiyorlar.
Sosyal medya ve internet, tüketicilerin en sevdikleri markalarla temas halinde kalmalarına olanak tanıyor.
Günlük görüşmelerde daha yakın bir diyalog tercih ediliyor.
Tasarım aşamasından çalışma alanına kadar yeni bir ürünün gelişimini izlemek için bile. Temas!
Şirketlerin/Markaların yapılarına göre Lüks Satış Eğitimini uyarlayarak sunuyorum.

Muhtemelen satışlarınızı arttırmak için farklı satış modelleri uygulama yollarında tıkanmış olabilirsiniz. Yeni Nesil Satış uygulaması ile siz ya da kuruluşunuz sahip olduğunuz potansiyelden yararlanacaksınız.
Satışlarımı büyütmem için beni teşvik edebilecek kimse yoktu diyebilirsiniz. Çünkü sektörün çekirdeğinden ve lüks satıştan gelen danışman ve eğitmenle çalışmamışsınızdır.
Neden Yeni Nesil Satış ?
Çok sayıda satış uzmanının ve girişimcinin işlerini büyütmelerine yardımcı olacak farklı satış sistemidir. Sıra dışıdır!
Ve şimdi sıra sizde…

Lüks konut satışı farklıdır..

Süslü kalem, fiyakalı takım elbise, marka araba sahibi olmakla, Rolex saat takmakla satışlar gerçekleştirilmez. Ciddi bir ekip çalışması gerektirir. Keskin profesyonellik ister. Bilinçaltına enjekte edecek bir çalışma gereklidir. Ön hazırlık aşaması hafife alınmayacak kadar önemlidir. Nelerin yapılması gerektiğini bilirseniz..

Lüks konut alıcısıyla, entelektüel iletişim kurulması, sürekliliği olan iletişimin temellerini atar. Geleceğe yönelik bilinçaltı satış olasılıkları artar. Bu eğitimde, lüks satışla ilgili gereken bütün önemli detaylar, katılımcılara sunum ve örnek satış senaryolarıyla aktarılır.

ALTERNATİF KONUŞMACILAR