• Telefon : 0850 532 3868
  • ajans@onlinekonusmaci.com

Kahkaha Yogası

Kurumlara Özel Kahkaha Yogası

Kurumsal Eğitim

Eğitim içeriği kurumunuza ve hizmetlerinize göre hazırlanmaktadır
‘’ Psikolojik: Endorfinin 24 saat boyunca yüksek oranda salgılanmasını destekleyerek gün boyu iyi hissetmemizi sağlar. Fizyolojik: Stres seviyesini azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir. İşte verimlilik: Bedendeki oksijeni artırarak beynin daha aktif çalışmasını sağlar. Bu da kişinin daha odaklı, yaratıcı ve üretken olmasıyla sonuçlanır..
Konuşulan Dil : Türkçe
Seyahat Nereden : Online ve Salon Eğitimi
Konuları : Motivasyon
0850 532 3868
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

Motivasyon

Kahkaha Yogası herkesin, herhangi bir mizah, şaka ya da komiklik olmaksızın nedensiz gülebileceği eşsiz bir tekniktir.

​Kahkaha grup içinde bir egzersiz olarak başlatılır ve göz kontağı kurarak, çocukça oyunlarla kısa sürede gerçek ve bulaşıcı bir kahkahaya dönüşür.

Kahkaha yogası denmesinin nedeni ise, kahkaha egzersizleri ile Yoga nefes tekniğinin harmanlanmasından oluşmasıdır. Bu da bedene ve beyne daha fazla oksijen gitmesini ve sonucunda kişinin daha enerjik, daha sağlıklı hissetmesini sağlamaktadır.

​Kahkaha yogası istekle yapıldığında bedenin gerçek ve sahte kahkahayı ayırt edemediği gerçeğine dayanır. Kahkaha gerçek de sahte de olsa aynı fizyolojik ve psikolojik faydalardan yararlanılır.

​Kahkaha Yogası, Hintli Tıp doktoru Dr. Madan Kataria tarafından 1995 yılında keşfedilmiş bugün 100 ülkede binlerce kahkaha kulübü bulunmaktadır.

Neden Katılmalı?

Kurumsal Kahkaha ile hedeflenen çalışanların streslerini azaltmak; motivasyon ve enerjilerini yükseltmek, takım ruhunu pekiştirmek, performanslarına katkı sağlamaktır.

Kimler Katılmalı?

Stresini azaltmak; enerjisini, motivasyonunu, performansını artırmak isteyen tüm çalışanlar

Katılımcılara Faydası

Yoga nefes teknikleri ve kahkaha egzersizlerinin birleşmesi ile vücuda ve beyne giden daha fazla oksijen ve salgılanan endorfin (mutluluk hormonu) ile Kahkaha Yogasının kazandırdıkları:

– İş yeri stresini azaltır.

– Zihni olumlu düşünme yönünde eğitir.

– Verimlilik ve performansı arttırır.

– Ekip çalışmasını kolaylaştırır.

– Liderlik yeteneğini geliştirir.

– Yenilikçilik ve yaratıcılığı destekler.

– Pozitif çalışma ortamı yaratır.

– İletişimi kolaylaştırır.

– Motivasyonu arttırır.

– Çalışanlara kişisel gelişim ve fayda sağlar.

 

Görüşme Randevusu oluşturmak isterseniz, aşağıdaki linkten uygun olduğunuz bir saat dilimini seçebilirsiniz.
https://onlinekonusmaci.com/randevu/ 

Referans Eğitim Videomuz

ABDİ İBRAHİM    –    DALAMAN HİLTON    –    NETSMART BİLİŞİM A.Ş.    –    BP CASTROL    –    İÇİM SÜT (AK GIDA)    –    DÜNYA BANKASI     –    ANADOLU JET ANKARA PERSONELİ     –    ÇALIK ENERJİ     –    TEDx TUNALI ORGANİZAYONU  2015 /ANKARA    –    VERA EAGEAN RESORT/BODRUM    –    VERA MİRAMAR OTEL/BODRUM    –    VERA VERDA OTEL PERSONELİ    –    STONE PALACE OTEL PERSONELİ    –    SEA GATE OTEL PERSONELİ     –    VERA MARE OTEL PERSONELİ     –    RECORDATİ  İLAÇ     –    VODAFONE (İK DEPARTMENI)    –    HERO GIDA    –    JTI ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ    –    ACIBADEM SİGORTA    –    DENİZBANK PERSONELİ/ANKARA    –    DENİZBANK PERSONELİ /İSTANBUL    –    RADİSSON BLU PERSONELİ/ANKARA    –    ROCHE    –    IC HOTELS YÖNETİCİLERİ /ANKARA    –    DOĞUŞ OTOMOTİV    –    BİLKENT OTEL PERSONELİ     –    TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU    –    TÜRKİYE PETROLLERİ    –    TÜRKİYE SÖROPTİMİST KLÜPLERİ    –    MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EYUDER EĞİTİM YÖNETİCİLERİ

0850 532 3868

ajans@onlinekonusmaci.com

ALTERNATİF KONUŞMACILAR