• Telefon : 0850 532 3868
  • ajans@onlinekonusmaci.com

Güven Bakırtaş

Güven Bakırtaş

Eğitmen & Yönetim Danışmanı
SEKTÖREL YETKİNLİKLERİ: Hizmet, Kargo - Lojistik, Dış Ticaret, Perakende,
Cafe-Restoran, Sanayi/Üretim, Basım-Yayın, Kurumsal Satış.
Konuşulan Dil : Türkçe
Seyahat Nereden : İstanbul
Konuları : İletişim, Satış ve Liderlik konularına dair kişisel gelişim eğitimleri.
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

Motivasyon  – Değişim Yönetimi

Liderlik

Eğitmenimiz toplam olarak 24 yıllık kariyere, bunun yanı sıra iletişim, satış, liderlik ve kişisel gelişim konularında 8 yıllık, 1.7 saatin üzerinde bir eğitim tecrübesine sahiptir.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlayan Güven Bakırtaş üniversite eğitimine paralel olarak profesyonel hayata adım attı. Elektronik güvenlik ve yayıncılık sektörlerinde saha satış personeli / şefi olarak sahayı deneyimleyen eğitmenimiz perakende sektörüne geçiş yaparak mağaza müdürlüğü görevlerinde bulundu. Elektronik güvenlik sistemleri satışında saha liderliğine sadece 2 ay gibi bir sürede ulaştı. Bu sürede 3 dev projeyi hayata geçirerek ülkemizin en büyük market zincirlerinden birinin 350 şubesine kamera sistemleri satışı yaparak parladı. Üniversite öğrenimin yanında yarı zamanlı kitap-DVD setleri satışında ülke bazında birincilik elde etti. Perakende mağaza müdürlüğü esnasında -neredeyse düşünülmemiş olanı yaparak- mağaza merkezli kurumsal satış kanalını oluşturdu. İlaç firmalarının özel etkinlikleri için yüksek adetli kitap ve müzik ürünlerinin toplu satışlarını yönetti. Mağaza müdürü olarak girdiği Anka Yayıncılık şirketinde kısa sürede mağazalar direktörü ve yayınevi yöneticisi olarak görev aldı.

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Kavram Eğitim Kurumları’nda Satış Müdürlüğü, MNG Kargo ve FedEx Express’te Bölge Satış Müdürlüğü yaparak kariyerinde tırmanış gösterdi. Kavram Eğitim Kurumları’nda yepyeni bir iş fikri ile ülke genelinde kırtasiye ve bayilik kanalı oluşturdu. Bu kanaldan elde edilen birkaç aylık ciro ile yeni markanın oluşumuna katkı sundu. Kargo sektöründe sadece saha satışçıları ve şube yöneticilerinin gerçekleştirdiği satış kavramını değiştirerek, kurye üzerinden satış müşteri hizmetleri üzerinden tele-satış gibi yeni projelerle “lokalize tümel nokta satışı” isimli yepyeni bir anlayış kazandırdı. Bu anlayışa paralel oluşturduğu saha kampanyalarıyla kargo sektöründe rekorlara imza attı.

Danışmanlık süreçleriyle tanıştığı, Net Holding bünyesindeki start-up proje olan Mobilizm’in kuruluşunda İş Geliştirme ve Satış Direktörlüğü, sonrasında Durak Reklam Ürünleri’nde Grup Satış Direktörü ve Genel Müdür vekili olarak devam etti. Ülkemizde ilk araç paylaşım fikri olan Mobilizm’in saha çalışmaları, pazarlama döngüsü, kanal satış ağı, fiziksel yerleşimleri ve müşteri eğitme süreçlerini yönetti. Durak Reklam Grubu’nda gerek Ür-Ge gerekse de kanal geliştirme tarafında ses getiren projeler oluşturdu. Genel Müdür Vekilliği sırasında özellikle pazar geliştirme ve yeni yatırım sahaları açma konusunda önemli başarılar elde etti.

Orta büyüklükteki işletmelerden, çok uluslu şirketlere uzanan kariyerinde özellikle saha satış süreci, kampanya yönetimi, iş geliştirme, pratik liderlik uygulamaları, sistem oluşturma ve kurumsallaşma üzerinde uzmanlaştı.

Çalışmalarında birçok farklı görüş ve bilimsel kaynakları tarayarak özgün sunumlar oluşturan ve katılımcıyla sıkı bağlar kuran eğitmenimiz, 2014 yılından beri yönetim danışmanı ve sosyal beceriler eğitmeni olarak birçok kuruma değer katmaya devam ediyor.

Şifresiz ve Sırsız: Gerçek Satış kitabının yazarıdır.

Uzmanlık Konuları:

İletişim Teknikleri,

Müşteri İlişkileri Yönetimi,

Liderlikte Motivasyon ve Otorite,

Değişen Pazarlama Dönüşen Müşteri,

Müşteri Odaklılık ve İletişim Yönetimi,

Zaman Yönetimi Teknikleri,

Yetkili Servisler ve

Bayii Toplantıları

Keynote Sunumları

Güven Bakırtaş Sunum

TC Başakşehir Belediyesi İletişim Eğitim Seminerleri: “Pozitif Bir Başlangıç”
(6 Tekrar)

Sunny Elektronik Yetkili Servisler Toplantısı: “FullHD Müşteri Memnuniyeti”

Baymak Yetkili Servisler Toplantısı: Müşteri Yaklaşımında “Sahne Senin”

Güneş Sigorta: “İş Hayatında Beden Dili Kullanımı”

“Kısa zamanda sistematik büyümemize katkı sağlayan; personelimizin saha öz güvenini yükselten uygulamalarla güçlendiren Güven Bey’e teşekkür ederiz.”

​​Soner Düzcü, Biowell İlaç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

​​
“Grup şirketlerimizde gerçekleştirilen eğitim, sistemsel iyileştirmeler ve özellikle fark yaratan bire bir koçluk sayesinde ekibimiz önemli gelişme kaydetti. Danışmanımız Güven Bey’e çok teşekkür ederim.
Ahmet Çevik, Bilişim Eğitim Grubu, Yönetim Kurulu Başkanı
“Fiyat tablomuzu baştan yaratmak, özellikle iç pazar satış operasyonunu yeni baştan kurgulamak gerekiyordu. Arayışımızda karşılaştığımız Güven Bey ile satış operasyonumuzu oldukça geliştirdik, kendisiyle iyi ki çalışmışız.”
A. Semih Yıldırım, Alniz Reklam A.Ş. , CEO

Konu Başlıkları ve İçerikleri

İşimiz sosyal beceri kazandırmak. Beceri kazanmak ve kazanırken kalıcı sonuçlar alabilmek için bolca atölye çalışması ve uygulamalar hazırladık.

İletişim Atölyeleri:

Bu atölyelerde amacımız kurum içi iletişim yönergelerimizi ve işlem süreçlerimizi oluşturmak. İletişimin yazılı olmayan kurallarını yazılı hale getirmek.

Satış Atölye ve Uygulamaları:

Ortak bir satış dili oluşturmak, satış sunumumuzu mükemmelleştirmek, temas, sunum, kapatma ve itiraz karşılama yöntemlerini geliştirmek, kuruma özel bir sistem oluşturmak amacıyla yapacağımız tüm çalışmalar burada.

Liderlik Atölyeleri:

Kurumun tüm yönetim basamaklarını, hiyerarşik düzenlemelerini, amaca yönelik politikalarını liderlik atölyelerimizle oluşturuyoruz.

Öğrenmek ve birlikte uygulamak oldukça geçerli çözümler ama bunun sahadaki yansıması nasıl olacak? Sahada eksiklikleri gidermek için koçluk çalışmaları hazırladık.

Satış Koçluk Çalışmaları:

Portföy yönetimi, ziyaret koçluğu, sunum ve kapanış koçluk çalışmalarını ekip üyelerinizle bire bir gerçekleştiriyoruz.

Liderlik ve Yönetici Koçluğu:

Günlük iş yaşantısında her türlü problemle başa çıkmanız, daha rahat ve kolay yönetim uygulamanız, planlama, strateji geliştirme, toplantı yönetimi, sonuç kontrolü, otorite kurgulama ve amaç odaklı yönetim süreçlerini uygularken yanınızdayız.

KOBİ Koçluğu:

KOBİ’lere özel geliştirdiğimiz bu koçluk programında işletmenizi yönetmek, performansı yükseltmek, başarınızı katlamak için bire bir uygulamalarla danışmanlığınızı yürütüyoruz.

ALTERNATİF KONUŞMACILAR