• Telefon : 0850 532 3868
  • ajans@onlinekonusmaci.com

Dr. Müh. Gülay SAVAŞ

Dr. Müh. Gülay SAVAŞ

Dijital Dönüşüm Danışmanı - Eğitmen
2006 senesinde Microsoft Bütünleşik Yerel Yönetimler platformu adı verilen e-devlet projesinde Microsoft’a danışmanlık yapmıştır.
Konuşulan Dil : Türkçe
Seyahat Nereden : İstanbul
Konuları : Dijital Dönüşüm, Teknoloji & Psikoloji Entegrasyonu
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

Dijital Dönüşüm, Teknoloji & Psikoloji Entegrasyonu

İ.T.Ü. Makina Fakültesini bitiren Gülay SAVAŞ, aynı üniversitede, Sistem Analistliği Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış, akabinde aynı bölümde “Yapay Sinir Ağları ile El Yazısı Karakterlerinin Tanınması” tezi ile Dr.Müh. ünvanını almıştır.

Yaklaşık 13 sene önce İ.T.Ü Sistem Analistliği departmanında ve akabinde İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği departmanında akademisyen olarak çalışmıştır. Doktora sonrası üniversiteden ayrılıp özel sektörde Sun Microsystems – Gantek, Bayer /BASF / Höchts ortaklığındaki Dystar firmalarında vb. birkaç firmada Teknik Koordinatörlük, Bilgi İşlem Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerinde bulunmuş; 2006 senesinde Microsoft Bütünleşik Yerel Yönetimler platformu adı verilen e-devlet projesinde Microsoft’a danışmanlık yapmıştır.

Kendisi, YDD “Yönetim Danışmanları Derneği” üyesi, KOBİ Danışmanı ve İTÜ Çekirdek mentorlarındandır.

Bilgi teknolojileri içinde geçen 30 yılı içinde DOS modundaki siyah ekranlı bilgisayarlardan Microsoft Hololens Teknolojisine; internetin doğuşundan, tekilliğe; beynin keşfinden, yapay zekaya; cep telefonlarının doğuşundan siborg’lara kadar olan değişim ve dönüşüme hem şahit olmuş hem de kalbinde yaşamış olan bir mühendis olarak; şahit olduğu bu hızlı değişim ve dönüşümde, insan ve/veya kurum olarak kaybolmamak ve dönüşümü doğru yönetmek için mühendisliği- insan & organizasyonel psikoloji ile, zekayı yapay zeka ile, bilgiyi- felsefe ile, analitik düşünceyi hayal gücü ile birleştirmek gerektiğini yani olaylara bütünsel bakılması gerektiğini öğrendi.

Bu doğrultuda kendi de, Mühendisliğin getirdiği analitik bakış açısının yani sol beynin dışına çıkabilmek, yaratıcılığın merkezi olan sağ beyinle entegre edebilmek için insanı bilmenin yoluna düştü. NLP, Yaşam Koçluğu,  Yaratıcı Drama, Diksiyon, Profesyonel Oyunculuk, Optimum Denge Modeli, Felsefe okulu, Dördüncü yol vb. birçok farklı disiplinden eğitim ve seminerler aldı ve yaşam deneyimine kattı.

Danışmanlıklarını, iş-insan-teknoloji entegrasyonunu sağlayan kurumsal ve dijital dönüşüm doğrultusunda yapmakta; “İnsan 2.0”, “Geleceğin iş modelleri”; “Endüstri 4.0”; “Akıllı Şirket Olmak”; İnovasyon DNA’sı”; “Yaratıcı Düşünme Teknikleri” vb eğitimler vermektedir.

 

İletişimin İnsandaki Algoritması
Yapay Zeka Çağında Rekabet
Yapay Zeka Şirketi Olmak
Yeni bir Çağa Yönelik Strateji
Kripto Çağında Liderlik
Otonom Şirketlere Doğru (DAO’lara Doğru)
Bilgiyi Yeniden Tanımlamak / Bilginin Gücü

Bireylere Yönelik Eğitim / Seminer Başlıklarım ( Gerçi kurumsal da olur tabii ama)

Yapay Zeka Çağında İnsan Olmak
İnsan 2.0’a Doğru
Toplumsuz Yaşama Doğru
Teknoloji mi, Psikoloji mi?
Yapay Zekanın Fendi Zeka’yı Yendi

RS FM -Sputniknews Serhat AYAN ile sohbet
Okan Dedeoğlu ile Taze Gündem programı
İstanbul Üniversitesi Atik Kulubü Woman World (Arkamda Ben Varım Semineri)

Zihinsel Dönüşüm - Ben Ne Anlatiyorum, Amacim Ne?

Konu Başlıkları ve İçerikleri

Teknolojinin, teknolojik yaşamın insanı değil, insanın yapay zekaları yönetebileceği yöne geçişin farkındalığını kazanmak. Ayrışarak süreci yönetebilmek.

İş yaşamında karşımıza çıkan engeller ve problemler karşısında, kurumu sonuca götürecek düşünce ve zihin yapısına sahip olmak.

ALTERNATİF KONUŞMACILAR