• Telefon : 0850 532 3868
 • ajans@onlinekonusmaci.com

Emrah Altuntecim

Türkiye'de ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış birçok kitabın yazarıdır. Ayrıca birçok eserin de editörü ve yayın danışmanıdır. Eğitmen ve Koç olarak da sayısız projede yer almıştır.

Emrah Altuntecim

Emrah ALTUNTECİM

Yönetim Danışmanı, Uluslararası Kıdemli Eğitmen, Assessör ve Yazar.
ABD, Çin, İspanya, Mısır, Dubai, Katar, Polonya ve İtalya'da sahne konuşmaları gerçekleștirmiș ve eğitim çalışmalarında bulunmuştur.
Konuşulan Dil : Türkçe - İngilizce
Seyahat Nereden : İstanbul
Konuları : Motivasyon - Kurumsal Eğitimler
PAYLAŞ

Konuşmacı Kategorisi

Motivasyon  –  Kişisel Gelişim

İlham Veren

Emrah Altuntecim, Türkiye’de ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış birçok kitabın yazarıdır. Ayrıca birçok eserin de editörü ve yayın danışmanıdır. Eğitmen ve Koç olarak da sayısız projede yer almıştır.

Altuntecim, satış, pazarlama, reklamcılık sektörleri ile eşgüdümlü olarak başladığı indoor eğitimler, outdoor etkinlikler ve danışmanlık alanlarındaki çalışmalarını 1999 yılından beri binlerce bireye, birçok şirket ve kurumun çatısı altında hizmet vererek hayatın somut gerçekleri ve parametreleri üzerinde temellendirmiştir.

Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde dönemsel şirket ve istihdam projeleri kapsamında dersler vermiştir. Emrah Altuntecim’in çeşitli şirketlerin çatısı altında ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim, seminer, organizasyon, danışmanlık alanlarında bugüne kadar verdiği hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Nature Talks Açık Hava Eğitimleri, Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri, İmaj Yönetimi, Protokol Kuralları, Stres ve Çatışma Yönetimi, Mindfulness Teknikleri, Farkındalık, Öfke Yönetimi ve Rahatlama Teknikleri, Dikkat ve Konsantrasyon, Kriz Yönetimi, Satış Psikolojisi, Olumlu Düşünme, Algı Yönetimi, Pozitif İmajinasyon Teknikleri, Başarı ve Sonuç Odaklılık, Motivasyon, İş Ahlakı, Disiplin, Takım Ruhu, Liderlik Becerileri, Etkin Zaman Yönetimi, Yaratıcı Düşünce Teknikleri, Problem Çözme Teknikleri, Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları, Beyin Fırtınası Seansları, Yönetici Eğitimleri ve tüm şirket eğitim programlarının tasarlanması ve planlanması.

Bugüne kadar onbinlerce kişiye preparat seminerler vermiş, otuza yakın üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almış, çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferans ve atölye çalışması gerçekleştirmiştir. Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, TRT İstanbul Radyosu’nda iki sene boyunca iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluk, iletişim becerileri, protokol kuralları, kriz yönetimi, yönetim becerileri ve benzeri konseptli programlar gerçekleştirmiştir ve ayrıca birçok dergide ve sitede iletişim becerileri, iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır.

Altuntecim, araştırma, geliştirme, organizasyon, danışmanlık ve eğitim çalışmaları kapsamında birçok ülkede bulunmuştur. Endüstri Psikolojisi Doktora çalışmasına devam ederken biryandan da seminerler gerçekleştirmiş, Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir. Ayrıca yabancı şirketlerin Türkiye yatırımlarında ve şirket evlilikleri ile satın almalarında sözkonusu olabilen departman implementasyonları, entegrasyon çalışmaları ile start up girişimleri de operasyonel ve eğitsel olarak tecrübeli olduğu alanlardan bazılarıdır.

Uzmanlık Konuları:

 1. Nature Talks Açık Hava Eğitimleri
 2. Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri
 3. İmaj Yönetimi
 4. Protokol Kuralları
 5. Stres ve Çatışma Yönetimi
 6. Mindfulness Teknikleri
 7. Farkındalık, Öfke Yönetimi ve Rahatlama Teknikleri
 8. Dikkat ve Konsantrasyon,
 9. Kriz Yönetimi
 10. Satış Psikolojisi
 11. Olumlu Düşünme
 12. Algı Yönetimi
 13. Pozitif İmajinasyon Teknikleri
 14. Başarı ve Sonuç Odaklılık
 15. Motivasyon
 16. İş Ahlakı, Disiplin, Takım Ruhu, Liderlik Becerileri
 17. Etkin Zaman Yönetimi
 18. Yaratıcı Düşünce Teknikleri, Problem Çözme Teknikleri
 19. Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları
 20. Beyin Fırtınası Seansları
 21. Yönetici Eğitimleri ve tüm şirket eğitim programlarının tasarlanması ve planlanması.

Belirsizlik Dönemleri ve Stres Yönetimi

Bir İșe Nereden Bașlamalısınız?

Șirket Akademisi Kurmak ve Eğitimde Sonuç Odaklı Bașarı

People Development, Huawei Merkez, Shenzhen/Çin

“Emrah Altuntecim ile şirketimizin yönetim kadrosu için aldığımız bir eğitimde tanıştık. Altuntecim’in verdiği eğitimler hem çok zevkli ve hem de çok öğretici idi. Bizlerle olan yakın diyaloğu ve empati yetkinliği ile çok yüksek katılımlı, verimli ve faydalı eğitimler aldık.”

Sitare Sezgin/ Boyner&Back Up CEO’su

Emrah Altuntecim Türkiye’de çalıştığım en iyi eğitim ve gelişim alanı çalışanlarından biri.  O çok yaratıcı, işine ve çalıştığı şirkete kendini adayan, aktif, güvenilir, iyi organize olabilen ve yardımsever bir insan. Uzmanı olduğu her alanda kendisini tavsiye ederim.

Ola Hafez/ Inregrated Diagnostic Holdings İK Yöneticisi

 

“Beni etkileyen, Emrah Altuntecim’in yıllar boyunca elde ettiği deneyimlerini sevgiyle paylaşma arzusu ve bu konudaki yeteneği. Ömrü boyunca etrafına hep enerji saçmasını dilerim.”

Hatem Saykı/ Hatemoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

 

“Satış ile ilgili deneyimlerini insan doğası ile bağdaştırarak farklı bir bakış açısı ile anlatan, iş hayatında ve özellikle satışta 5 duyumuzu nasıl kullanacağımızı güzel bir dil ile aktaran Emrah Altuntecim’in, “insan” odaklı eğitimleri ve kişisel gelişim kitaplarının daha nicelerini okuyabilmek ve yeniden seminerlerine katılabilmek dileğiyle…

Evrim Aras/Aras Holding CEO&Yönetim Kurulu Başkanı

 

Emrah Altuntecim konusunda uzmanlığını gösteren, enerjik ve tutkulu bir eğitmendir ve ayrıca eğitim salonunda katılımcıları anlattıklarına inanmaları konusunda onları motive edebiliyor. O, birlikte çalıştığımız takım için değer taşıyan bir güç ve harika bir çalışma arkadaşı oldu ve gelecekte de herhangi bir diğer ekip için de büyük bir değer taşıyacaktır.

Hisham Alaadin/Eğitmen&Danışman

 

“Emrah Altuntecim; geçmişin kaybolmuş değerlerini, bugünün ilim ve bilimleriyle birleştirebilmiş, modern zamanların kadim bilgisinin peşine düşmüş bir bilgelik yolcusu. Eğitimciler öğretir. Altuntecim düşündürüyor ve hissettiriyor.”

Ömer Ekinci/Desnet CEO

 

¨Emrah bey ile çalıştığımız dönem tüm personel için ciddi motivasyon yaratan zorluklara karşı inançla mücadele ettiğimiz bir dönem oldu. Daha sonrasında da ilişkimizin devam etti, Emrah bey hem içtenliğini korudu hem de aynı samimi yaklaşımlarını gösterdi. Eminim ki Emrah Altuntecim ileride ülkemizin en önemli Key Note Speaker’larından biri olarak gelecek vaad etmekte ve emin adımlarla yoluna devam etmektedir.¨

C. İhsan Aykut/ Sicim Yüksel Accord JV-TANAP Project/İK Direktörü

 

“Emrah Altuntecim, dehlizlerde saklanmış, gizlenmiş satış iksirlerini, insan gerçekliğiyle ortaya koyan arayışı, övgüye değer bir çabadır. Üretim kodlarını, niteliğini insan ögesiyle biçimlendiren işletmeler, artık her koşulda satış yerine, insanı anlayarak, algılayarak empatik bir yaklaşım arayışındadır. Bu arayışta da, uzmana, yetkeye başvurmak doğru olandır.”

Prof.Dr.Nükhet Güz/Beykoz Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

“Emrah Altuntecim’in eğitimleri ile 2013 yılında tanıştım. O zamana kadar aslında pek de alışık olmadığım bir alandı çünkü eğitimler psikoloji ağırlıklı ve ileri seviyede de interaktif seanslardı. İnsan yapısını gerçekten çok iyi analiz eden bir eğitmen Emrah Altuntecim ve kendisiyle birlikte eğitimden sonra da gelişimimi izledim ve gerçekten bunun keyfine vardım.”

Mehmet Turgut/Swarovski Mağaza Müdürü

 

¨Emrah Altuntecim sorumluluk alabilen iletişim becerileri mükemmel, oldukça yetenekli ve çalışkan bir profesyonel.¨

Sezer Bora/Apple Advisor

 

“Satış eğitimleri ve seminerleri ile perakende sektörüne azımsanamayacak düzeyde katkı yapan Emrah Altuntecim, takipçilerine satış konusunda keskin bir bakış açısı sunuyor. Kendisi sektör ve sektörün profesyonelleri için büyük bir kazanım.”

Ömer Nart/E-İhracat Platformu Kurucu ve Başkanı

 

“Emrah Altuntecim ile bir eğitim programında birlikte eğitim verme imkanı buldum ve katılımcılar ile süratle iletişim kurma yeteneğine şahit oldum.Bu oldukça proaktif bir sunumdu. Nitekim, çok sayıdaki katılımcılar tatmin edici bir şekilde bilgileri hem entellektüel olarak hem de eğlenceli bir şekilde alıyorlardı. Emrah Altuntecim’i çalışma gücüne pozitif güç katmak isteyen tüm şirketlere bir eğitimici olarak tavsiye ederim.”

Alper Rozanes/Altron Yönetim Direktörü&Sunum Ofisi Şirketi Kurucusu

 

¨Emrah Altuntecim, kendi alanında parlak bir kariyere sahip olarak önemli başarılara imza atmakla birlikte bu yoğun çalışma temposu altında toplumsal fayda üretme ve insanlığa değer katma vizyonunu gerçekleştirme yolunda büyük bir özveri ve dinamizmle çalışmalarını sürdürmektedir. Bilgili, yardımsever ve hoşsohbet kişiliğini sahip olduğu yüksek enerji ve motivasyonla harmanlayarak çevresindekilere her zaman ustalıkla aktarabilmesi onu herkes tarafından aranılan eşsiz bir insan yapmaktadır. İlerleyen günlerde kariyerinde hedeflediği noktaya en kısa zamanda gelmesini ve gerek yazdığı kitaplar gerekse verdiği seminerlerle yaşamına değer kattığı insanların katlanarak artmasını temenni ederim.¨

Tamer Akın/İK Uzmanı&Kariyer Koçu

 

“Değerli danışman ve eğitmen Emrah Altuntecim’i hayatın her alanında başarılı olmak isteyen insanlara küçük sırlar verirken izlediğimde,  işini severek ve inanarak yapan birinin insanlara neler katabileceğini de gördum.

Batuhan Çağırıcı/ Doğuş Grup SPA Satış Müdürü

 

“Emrah Altuntecim hayatına girdiği insana olumlu ve önemli miktarda katkı yapmayı sanki kendine iş edinmiş. Onunla aynı ortamda bulununca ister istemez vizyonunuzda önemli değişiklikler oluyor. Yeni sorular kafanızda yer edinmeye başlıyor. Hayatımda yer aldığın için teşekkür ederim Emrah Altuntecim!”

Haşmet Fevzi Çakmak/ ASQ Genel Müdürü/Yönetim Danışmanları Derneği Yön.Kur.Üyesi

 

¨İlham kaynağı ve insana güç veren insan; Sizinle aynı şirkette çalışma şansına nail oldum. Bu süre içerisinde sizin hazırlamış olduğunuz birçok seminer ve eğitiminize katıldım. Bu eğitim ve seminerlerde profesyonel hayatımı ve özel yaşamımı etkileyecek farklı deneyimler edindim. Özellikle eğitimleriniz de farklı bir tarzınız var. Asıl konuyu işlerken örnekler ve farklı sunum teknikleri ile sıkıcılıktan uzaklaşıp samimi ve hoş bir anlatım sağlıyorsunuz. Başarılarınızın devamını diliyorum…¨

Ufuk Gümüştekin/ A101 Muhasebe Yöneticisi

 

“Emrah Altuntecim, satış sürecinin buz dağının altında kalan bölgesine nasıl korkusuzca nüfuz edilebileceğimizi ve bu sürecin hem iş hem özel hayatlarımızda nasıl bir devrim yaratacağını gösteren, bunu önce kendi yolunda başarı ile uygulamış ve bizlere de sönmez bir ışık yakan çok kıymetli bir rehberdir.”

Gül Nalçacı / Çukurova Holding-Makina-Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü

 

¨Emrah Altuntecim… Hayatın her alanında bilgi birikimi olan, başarılı ve kıymetli bir profesyonel. ¨Karanlıkta bir fener¨ sözü onu özetleyebilir. İyi ki tanıma fırsatı bulabildiğim vefalı hoca…¨

Zöhre Erdönmez/Personel İşleri Yöneticisi

 

“Hayatının temelini “sevgi” oluşturan, felsefesi “sevmek ve sevilmek” olan, sevgisini olabildiğince çok insana vermek isteyen bir eğitimci Emrah Altuntecim..”

Hakan Erdoğan/ Turkmall Real Estate Kiralama Bölüm Müdürü

“Gerçek bir usta eğitimcinin canlı bir sunumunu görmek isteyenlere pazarlama iletişimi’nde 40 yılı aşan deneyimlerimle, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; “Eğer siz Emrah Altuntecim’in bir sunumuna girmediyseniz ; daha sunum görmediniz demektir!”

Ahmet Durul/ Filozof

“Emrah Altuntecim, liderlik, motivasyon, takım çalışmaları gibi konularda güveneceğim nadir eğitimcilerden!”

Neslihan Aksu/Yeditepe Üniversitesi Kurumsal İletişim Müdürü

 

“Emrah Altuntecim bir motivasyon adamı. İçindeki pozitif enerjiyi dışarı aktarmakla kalmayıp, karşısındaki insanada pozitif enerji yükleyebilme yeteneğine sahip bir değer. Emrah hocam,iyi ki varsınız!

Ufuk Fenerci/ Mağaza Satış Yöneticisi

 

“İnsanın kendine yaptığı uzun yolculukta zaman zaman durup hatırlaması gerekir; neredeyim, nereden geliyorum, nereye gidiyorum, nereye gitmeliyim, işte bu gibi anlarda Emrah Altuntecim şaşırtıcı tecrübeleri ve bilgeliği ile aradığınız yol göstericiniz olacaktır..”

Akın Saka/ ÜÇGE DRS Ar-ge Yöneticisi

 

“Önceki görevimde Emrah Altuntecim ile geçirdiğimiz iki günlük eğitimin sonunda tüm ekibimizin önce işe sonra hayata bakış açısı keskin bir şekilde değişti. Yaptığını sadece eğitim olarak algılamak haksızlık olur. Her şey için sonsuz teşekkürler!”

Efe Altınkut / Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü

 

“Satış ve pazarlama becerileri, kişisel gelişim, kariyer koçluğu, kurumsal sosyal sorumluluk, kriz yönetimi ve iletişim gibi konularda çok güzel ve değerli eserler sunan sevgili Emrah Altuntecim kişiliği ve sosyal yapısı  ile de kitabi bir duruş sergilemektedir.”

Nevzat Erdağ/Konvoy Danışmanlık Genel Müdürü&Bağımsız Denetçi

“Emrah Altuntecim’i bir seminerinde dinleme fırsatını buldum. Hayatımda yüzlerce seminer dinledim ancak Emrah Altuntecim’i dinleyenlerin hayran bakışları ve anlattıklarının bana dokunuşu o kadar tesir etti ki… Hâla o büyüleyici konferans programı geliyor aklıma… Kendisinin kitaplarını da bir solukta okudum. Tavsiye ederim.”

Ataman Özbay/ İş Adamı

ALTERNATİF KONUŞMACILAR